PL - Laboratorium Nanostruktur
Instytut Wysokich Ciśnień PAN
EN - Laboratory of Nanostructures
Institute of High Pressure Physics PAS  

Certyfikat zgodności z normą medyczną ISO 13485 na wyroby do przyspieszonej regeneracji tkanki kostnej

 

Instytut Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk (IWC PAN) ma przyjemność ogłosić, że Laboratorium Nanostruktur zdobyło certyfikat zgodności z normą medyczną ISO 13485 na wytwarzanie innowacyjnych wyrobów w postaci nanoproszku hydroksyapatytu do przyśpieszonej regeneracji tkanki kostnej oraz biodegradowalnych membran separacyjnych pokrytych warstwą nanohydroksyapatytu!

Ponadto certyfikat obejmuje pokrywanie komercyjnych implantów warstwą nanohydroksyapatytu oraz pakowanie wyrobów medycznych w warunkach Clean room.

Dla laboratorium nauowo-badawczego stanowiło to nie lada wyzwanie! Dzięki silnej determinacji członków laboratorium do wdrożenia innowacyjnych rozwiązań z zakresu nanomedycyny, jak również dzięki wsparciu projektu: RPMA.01.01.00-14-8476/17 Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii CePT II współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 możliwa była realizacja inwestycji jaką było wybudowanie przestrzeni czystych Clean Room oraz zakup specjalistycznego sprzętu, jak również wdrożenie w tym środowisku Systemu Zarządzania Jakością spełniającego wymogi dla wytwarzania wyrobów medycznych w zgodności z normą ISO 13485.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Natomiast osoby zainteresowane tematem lub współpracą zachęcamy do odwiedzenia strony Laboratorium Nanostruktur www.labnano.pl

Certyfikat PDF

 

Zapraszamy do kontaktu!

Logo Laboratorium Nanostruktur IWC PANInstytut Wysokich Ciśnień PAN Laboratorium Nanostruktur
Budynek Nowych Technologii
01-424 Warszawa, Aleja Prymasa Tysiąclecia 98

Kontakt: Witold Łojkowski, Urszula Szałaj, Julia Higuchi