PL - Laboratorium Nanostruktur
Instytut Wysokich Ciśnień PAN
EN - Laboratory of Nanostructures
Institute of High Pressure Physics PAS  

Nanotechnologia spowoduje przełom w regeneracji tkanki kostnej

Wywiad z Urszulą Szałaj będącą członkiem Laboratorium Nanostruktur naszego Instytutu ukazał się w Rzeczpospolitej wydanie dnia 29.01.2024. Nasza koleżanka w rozmowie z dziennikarzem RP miała okazję wyjaśnić jakie nanotechnologie zostały opracowane w naszym laboratorium oraz dlaczego są one przełomowe w dziedzinie regeneracji tkanki kostnej.

Czytaj więcej: Nanotechnologia spowoduje przełom w regeneracji tkanki kostnej

Certyfikat zgodności z normą medyczną ISO 13485 na wyroby do przyspieszonej regeneracji tkanki kostnej

 

Instytut Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk (IWC PAN) ma przyjemność ogłosić, że Laboratorium Nanostruktur zdobyło certyfikat zgodności z normą medyczną ISO 13485 na wytwarzanie innowacyjnych wyrobów w postaci nanoproszku hydroksyapatytu do przyśpieszonej regeneracji tkanki kostnej oraz biodegradowalnych membran separacyjnych pokrytych warstwą nanohydroksyapatytu!

Czytaj więcej: Certyfikat zgodności z normą medyczną ISO 13485 na wyroby do przyspieszonej regeneracji tkanki...

To może Was zainteresować:

Twórcy z Laboratorium Nanostruktur i Nanomedycyny  uzyskali właśnie prawo do własności intelektualnej w USA No 11,260,148B2 z dnia 1 marca 2022 roku, zatytułowany:

„METHOD FOR MANUFACTURING BONE IMPLANTS AND BONE IMPLANT”,

 United States Patent, Święszkowski et al.

Jest to wynik wieloletniej pracy zespołu naukowców naszego laboratorium. Opracowanie i opatentowanie sposobu wytwarzania implantów kostnych, a dzięki temu uczestnictwo w licznych projektach badawczych takich jak: BIOIMPLANT, GOIMPLANT, SONOSCA, NANOLIGABOND, iTE. Projekty te były wynikiem współpracy w ramach konsorcjów, których jednym z ważniejszych uczestników był Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Czytaj więcej: To może Was zainteresować: