Ta strona używa plików "cookies". Zablokuj je w przeglądarce jeśli nie chcesz aby były zapisywane na Twoim komputerze


Reaktor mikrofalowy przepływowy MSS-2

 

Mikrofalowy, ciśnieniowy reaktor chemiczny MSS2 służy do przeprowadzania procesów solvo- i hydrotermalnych syntez mikrofalowych, w których uzyskuje się nanoproszki o założonych rozmiarach ziaren i morfologii.
Zastosowane w reaktorze rozwiązania wyprzedzają poziom światowy i pozwalają na uzyskiwanie ultraczystych nanoproszków w skali produkcyjnej i doświadczalnej. Opracowane specjalizowane wysokotemperaturowe uszczelnienia ciśnieniowe umożliwiają wprowadzanie substratów, prowadzenie procesów oraz odprowadzanie produktów w torach wykonanych z materiałów obojętnych chemicznie.
Uzyskana objętość komory procesowej oraz automatyzacja prowadzenia procesów w trybie pracy stopped flow zapewniają osiąganie niespotykanej w innych rozwiązanych wydajności produkcji nanoproszków.
System sterowania urządzeniem jest zgodny z normą PN-EN 61512 (ANSI/ISA-S88.01 Batch Control) i umożliwia m.in.: monitorowanie stanu urządzenia, monitorowanie i zapis parametrów procesów, przeprowadzanie procesów w trybie sterowania ręcznego, półautomatycznego i automatycznego (sterowanie proceduralne).

 

Reaktor zdobył Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich Innowacyjne Technologie - Maszyny Polska